Co je to SEO?

SEO, neboli optimalizace pro vyhledávače, je metoda, díky které se dokážete s vaším webem dostat na přední příčky ve vyhledávačích a tím získat organickou návštěvnost.

Pokud si někdo zadá do vyhledávače, jako je Google či Seznam, klíčové slovo „koupelna na klíč„, tak mu vyjedou určité výsledky vyhledávání.

Na úplně prvních příčkách jsou PPC reklamy a hned poté jsou normální výsledky vyhledávání, kde za jednotlivé kliky nic neplatíte.

Díky SEO můžete získat opravdu velkou návštěvnost, kde pokud je web správně postavený, tak tím můžete získat i hromadu zákazníků.

Hezkým příkladem může být například článek, kde popisujete aktuální trendy koupelen. Návštěvník se proklikne na článek, přečte si co aktuálně frčí, kde na konci článku je výzva k akci. Výzvou k akci může být odběr novinek, čímž získáte kontakt nebo návštěvníka rovnou pobídnete, aby vás kontaktoval pro konzultaci zdarma. Vy mu pak následně můžete nabídnout a prodat své služby díky přímé nabídce nebo email marketingu.

Mohlo by vás zajímat
Na SEO dělám vlastní případovou studii u jednoho ze svých projektů. SEO případová studie potkanek.cz, vám krásně demostruje, jaká se dá získat organická návštěvnost za určitou jednotku času a s jakou časovou náročností.

1500 1000 Adam Pražan

Adam Pražan

Tvořím weby, reklamy a dělám komplexní marketing. Specializuji se na menší lokální projekty, kterým pomáhám od A do Z. Podniká se semnou dobře. Jsem přátelský, zodpovědný, samostatný a držím dohodnutou cenu.

All stories by : Adam Pražan

Leave a Reply