SEO případová studie: potkanek.cz

Potkánek je blog vytvořený na Shoptetu za účelem otestování obsahové strategie u úplně nového webu bez historie. Potkánek je záměrně vytvořený na Shoptetu pro demonstraci, jelikož zde mám hromadu klientů.

Základní info

Potkánek vznikl, respektive první článek byl publikovaný, 16.6.2021. Web není nikterak upravený pro lepší orientaci, čtivost atp. Jednoduše řečeno, neřešil se zde UX/ UI. Je to v podstatě jen založený eshop v bezplatném tarifu, napojený na doménu a je přidáno pár článků.

První etapa

Jako první jsem udělal menší průzkum trhu. Na základě toho vytvořil podrobnou analýzu klíčových slov pro vytvoření článků. Dále jsem si nastudoval téma a začal psát články. V první etapě (16.6. – 8.7.2021) vznikly 4 články na blog + jedna stránka se seznamem chovatelských stanic.

Info k první etapě

V první etapě se napsaly pouze články. Zde jsem neřešil vyplnění <titles> a <descriptions> pro větší CTR v serpu. Tyto data jsou z 16. 6. 2021 – 27. 3. 2022, kde je průměrné CTR 7,46%.

Vliv první etapy na návštěvnost

Asi jste už někde slyšeli, že SEO je dlouhodobá záležitost, což hezky dokážu pomocí grafů níže. Výsledky se dostaví za dlouhou dobu (oproti PPC), ovšem zde nezaplatíte za prokliky ani korunu a pokud máte dobrou strategii, může být SEO velmi výnosné.

Brzy přidám další část případové studie. Rád bych otestoval vliv správně vyplněných <titles> a <descriptions> na CTR. Taktéž přidám na web pár dalších článků, fotosoutěž a v poslední řadě otestujeme i sílu zpětných odkazů.

1001 670 Adam Pražan

Adam Pražan

Tvořím weby, reklamy a dělám komplexní marketing. Specializuji se na menší lokální projekty, kterým pomáhám od A do Z. Podniká se semnou dobře. Jsem přátelský, zodpovědný, samostatný a držím dohodnutou cenu.

All stories by : Adam Pražan

Leave a Reply