Recenze: Urban Camper Hostel & Bar v Kodani

Tak jo, v říjnu 2023 jsem se vydal se svým kamarádem do Kodaně na menší odpočinkový výlet a tak přináším další recenzi na ubytování. Jak je u nás již zvykem, vždy se snažíme jet lowcost (ačkoliv to nikdy nevyjde) a tak jsme začali hledáním levného ubytování. Jelikož kamarád má s Kodaní již zkušenosti, tak na první dobrou doporučil Urban Camper Hostel & Bar, kde jako skoro u jediného ubytka byla cena pod 10 tisíc za tři noci. Pokud jste někdo v Kodani byl, tak jistě víte, jak jsou tyto severské země drahé. Je tedy zcela normální, že i ubytování je zde dost drahé. Jediná alternativa jsou pak hostely za 2 – 4 tisíce, zde se nám ale bydlet úplně nechtělo. No a tak jsme po chvíli hledání zvolili právě toto ubytování, jelikož je to dobrý kompromis mezi hostelem, hotelem a levným ubytkem.

Lokace hostelu

Hostel leží poměrně daleko od centra Kodaně, ale zároveň to není tak omezující. Pěšky je to sice okolo jedné hodiny, ale s MHD je to pouhých 20 minut, což je už v pohodě. Využít můžete metro M3 a nastoupit na stanici Nørrebro nebo využít autobus (snad je to autobus a ne trolejbus, hmm) a nastoupit na zastávce Nørrebro St. (Frederikssundsvej).

Okolo hostelu se nachází rychlé občerstvení, což je ale snad na každém rohu v Kodani. Zároveň poblíž leží obchod 7-Eleven, Netto a Føtex, kde lze pohodlně nakoupit jakékoliv potraviny. Teď si nejsem jistý, ale buď Netto či Føtex měli fakt dobré ceny, oproti dalším obchodům.

Lokace tohoto hostelu tedy není nejhorší, je však potřeba počítat s tím, že se trochu projedete. Na druhou stranu je to vykoupeno fakt skvělou cenou.

Vzhled hostelu

V lokaci jsem zapomněl ještě zmínit, že hostel leží v jakémsi nákupním centru a že leží v patře. Co je však na tomto ubytování zajímavé, tak je to, že budete ubytovaní ve stanech. Oni reálně mají obrovské prostory a tam daly jakési stany. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem se na to moc netvářil a přišlo mi to divné, ale realita mě mile překvapila. Je to fakt skvělý kompromis oproti dalším hostelům, jelikož máte svůj vlastní stan, který lze uzavřít a tak máte relativně soukromí. Sice musíte být potichu, jelikož jste oddělení od ostatních jen pomocí látky, ale furt lepší, než být v jedné místnosti s dalšími deseti cizími lidmi. Když jsme testovali odhlučnění, tak po uzavření stanu jsme si mohli pustit i film a venku nebylo nic slyšet.

Vnitřek stanu, kde jsme spali. Po levé straně uzavíratelná skříň.
Vnitřek stanu, kde jsme spali. Po levé straně uzavíratelná skříň.
Chodba a jednotlivé stany.
Chodba a jednotlivé stany.

Co však musím vyzdvihnout, tak že celý hostel byl čistý, klidný, dobře osvícený a působil fakt přátelsky a relativně i útulně. V prvním patře byly společenské prostory, kde se daly zahrát společenské hry, fotbálek atd. Zároveň zde byl i bar, kde se daly objednat drinky a ráno zde probíhaly snídaně. Snídaně šla pořídit za cca 120 CZK. Na výběr toho moc nebylo, skoro vůbec nic, ale nenáročný člověk si s tím vystačí, když se potřebuje rychle a levně najíst a vyrazit ven.

Recepce hostelu a bar.
Recepce hostelu a bar.
Posezení s stolními hrami, fotbálkem aj.
Posezení s stolními hrami, fotbálkem aj.

Samotné stany

Samotné stany byly bez problému. Sice se nedaly nijak zamknout, ale byly zde uzavíratelné skříňky, kam jsme si dali vždy věci, když jsme šli někam ven. Zde ale pozor, je potřeba mít svůj vlastní zámek. Je dost možné, že by šel koupit / vypůjčit na recepci, ale tím si nejsem jistý, kamarád totiž měl svůj.

Postel byla menší, ale pohodlná. Dokonce i polštáře a peřiny byly v pohodě, což jsem nečekal. Proti stanu tedy nemohu říci snad jediné slovo, když vezmu v potaz, že se jedná o hostel a za tuto cenu.

Sociální zařízení

V hostelu byly společné sprchy a záchody. Opět ale musím zmínit, že všude bylo hodně velké čisto a klid. Sprch a záchodů bylo fakt hodně, tak se netvořily ani fronty atd.

Toalety v Urban Camper Hostel & Bar
Toalety v Urban Camper Hostel & Bar.
Sprchy, každá kabinka měla sprchu i minu šatnu.
Sprchy, každá kabinka měla sprchu i mini šatnu.
Velmi udržovaná umyvadla.
Umyvadla hned vedle sprch.

Závěrem

Upřímně, není to hezký a pohodlný hotel, kde máte na pokoji hromadu místa a soukromí, ale když vezmu v potaz, že se jedná o hostel a za naprosto bezkonkurenční cenu, tak nemohu říci půl slova. Pokud se potřebujete levně vyspat, zatímco prozkoumáváte město a zároveň nechcete být na pokoji s dalšími lidmi, tak určitě doporučuji. Tento hostel nevím jak ohodnotit, jelikož ho nemohu porovnávat s hotely a zároveň ho nelze ani porovnat cenově s hotelem v jiných zemích, jelikož Dánsko je prostě hodně drahé. Ve srovnání s dalšími hostely mi Urban Camper Hostel & Bar přijde velmi nadprůměrný a ve srovnání s hotely má fakt skvělou cenu, která je však vykoupena trochu horším soukromím. Co se týče ceny, za tři noci pro dvě osoby jsme zaplatili myslím něco okolo 5000 CZK.

Pokud vám recenze nějak pomohla a máte v plánu se zde ubytovat, tak se můžete na hostel podívat a zabookovat skrze tento odkaz. Trochu mi to pomůže, díky.

1200 800 Adam Pražan

Adam Pražan

Tvořím weby, reklamy a dělám komplexní marketing. Specializuji se na menší lokální projekty, kterým pomáhám od A do Z. Podniká se semnou dobře. Jsem přátelský, zodpovědný, samostatný a držím dohodnutou cenu.

All stories by : Adam Pražan

Leave a Reply