Recenze: The Three Corners Rihana Resort v Egyptě

Při mé cestě do Egypta, kterou jsem popsal v článku: Cesta do Egypta za pyramidami, jsem hledal nejlepší možný hotel za rozumnou cenu. Dalo to zabrat nějakou tu chvíli, než jsem pročetl všechny recenze, ale nakonec jsem vybral celkem solidní hotel, který měl samé kladné hodnocení.

The Three Corners Rihana Resort leží v oblasti El Gouna, což je jen pár kilometrů od Hurghady, kam jsme přiletěli.

Resort byl celkem pěkný, čistý a přírodního vzhledu. Disponoval hromady dobrého jídla, každý den bylo vždy něco trochu jiného a celkem široká nabídka drinků. Resort byl rozdělený do tří částí, kde každá část měla své bary a bazén – teda myslím. :)) 

U bazénu hrála muzika, mohli jsme si zahrát vodní polo, animátoři se snažili lidi pobavit tanečky či hromadným cvičením v bazénu.

Laguna v Rihana resortu

V resortu byla laguna, u které byl vlastní bar, ze kterého si šlo objednat jakékoliv pití i nějakou svačinu. Člověk si mohl dát nějaké zeleninové či ovocné saláty, rybu, či kuřecí sendvič. Zároveň z této laguny vyjížděla loď na soukromou pláž přímo u moře, která taktéž patřila k resortu.

Laguna poskytovala celkem dobrý klid, pohodu i vyšší soukromí, než bazén. Zároveň tu byla voda teplejší.

Zeytuna Beach

Jedná se o výše zmíněnou soukromou pláž, která patří k resortu. Dostat se na ní dalo pomocí lodi, která vyjížděla z laguny v resortu každou hodinu. Cesta i pláž byla zdarma.

Na pláži byly klasicky lehátka s hezkým slunečníkem a pak dlouhé molo, na jehož konci se dalo potápět. Z mola byl takovýto hezký výhled. Ačkoliv na pláži byl bar s all inclusive, tak se zde nedaly objednat alkoholické drinky. Zároveň tu nebyla ani wifi.

Možná by bylo ještě dobré zmínit, že jsem z mola neviděl téměř žádné korály. Osobně jsem se tam nepotápěl, tak to nemohu říci s jistotou, ale v tomto resortu korály nejsou.

Závěrem

Proti tomuto resortu nemohu říci snad jediné špatné slovo. Jídlo chutnalo v pohodě, na výběr toho bylo celkem dost, drinků bylo dost, bazén pěkný, vlastní laguna, pláž u moře s molem k potápění. Pokoj celkem taky ušel na to, že se jedná o zemi s mořem, kde jsou pokoje vždy horší než například v Česku. Oproti Španělsku, kde jsem byl, byl tento pokoj možná o fous lepší. Jediné co bych uvítal, tak prostornější a hezčí sprchu, ale to je už takový detail.

Kdybych se náhodou do Egypta někdy vracel, s klidným svědomím bych mohl jet opět sem. Myslím, že cca 4 – 4,5 hvězdiček z 5 si tento resort zaslouží.

1500 1125 Adam Pražan

Adam Pražan

Tvořím weby, reklamy a dělám komplexní marketing. Specializuji se na menší lokální projekty, kterým pomáhám od A do Z. Podniká se semnou dobře. Jsem přátelský, zodpovědný, samostatný a držím dohodnutou cenu.

All stories by : Adam Pražan

Leave a Reply