Recenze: Hotel Babula am Augarten ve Vídni

Tak jo, ještě před začátkem svátků jsem se rozhodl navštívit vánoční trhy ve Vídni s přespáním, tak jsem na Bookingu hledal nějaké rozumné hotely a narazil jsem právě na Hotel Babula am Augarten. V tomto krátkém článku bych tedy rád hotel ohodnotil, snad vám to pomůže s výběrem, pokud nad tímto hotelem uvažujete.

Lokace hotelu

Hotel se nachází v severní části Vídně, kousek od Prateru. K samotnému centru je to sice dál, ale velkou výhodou jsou dvě stanice metra poblíž. Samotným metrem je to pak do centra už kousek. Nastoupit můžete na stanici Taborstraße nebo pak Praterstern. Další výhodou je McDonalds, který je poblíž a zároveň je od hotelu jen pár kroků obchod Lidl a Penny.

Vzhled hotelu a pokoj

Lobby hotelu bylo příjemné, barevné a všude kytky. Působilo to dost přátelsky. Recepce byla hodně rychlá a taktéž přátelská – samí mladí lidé. Já byl ubytovaný v patře, kam se dalo dojít po schodech nebo takovým mini výtahem.

Lobby hotelu Babula am Augarten
Lobby hotelu Babula am Augarten
Vstup k recepci a restaurace
Vstup k recepci a restauraci
Crazy chodby na hotelu
Crazy chodby na hotelu

Pokoj byl na moje poměry celkem dost prostorný a velký. První, co mě zaujalo, tak byl zvláštní, asi rustikální?? vzhled pokoje. Netuším, zda je to správný popis, ale vzhledově byl pokoj zvláštní oproti hotelům, kde jsem dosud byl. Další zajímavostí byl například pohodlný gauč či sedací vak. 

Gauč se sedacím vakem na pokoji
Gauč se sedacím vakem na pokoji

Postel byla velká a hlavně neměla uprostřed díru, což beru jako velké plus. Na druhou stranu mi absolutně nevyhovovaly polštáře. Byly na mě hrozně tvrdé a velké. Tuto noc jsem se téměř nevyspal a zároveň ani můj spolucestovatel. Ty polštáře beru jako velké mínus, je však pravdou, že někomu dalšímu nemusí dělat žádný problém. V neposlední řadě se nedalo opřít o zeď, jelikož postel byla kus od zdi a nešla ke zdi přisunout.

Hotelová postel
Hotelová postel

Koupelna byla taktéž prostorná, čistá a obsahovala vanu se zástěnou. Zde není asi co vytknout krom lehce stříkající (protékající) sprchy a faktu, že zástěna byla celkem krátká vzhledem k umístění sprchy → dost vody bylo na zemi.

Koupelna na Hotelu Babula am Augarten
Koupelna na Hotelu Babula am Augarten
Zástěna u vany
Zástěna u vany
Pohled z pokoje do koupelny
Pohled z pokoje do koupelny

Na tomto hotelu jsme nesnídali, tak nemohu ohodnotit snídaně, které jsou často dost stěžejní na hotelech. Na snídani jsme se totiž rozhodli zajít někam do lokální kavárny / bistra na pořádný brunch. Nejblíže k hotelu, s nejlepším hodnocením, jsem objevil Cozy Joe, kam jsme nakonec zavítali. Osobně mohu doporučit, já měl bagel s uzeným lososem, avokádem a vajíčkem a bylo to super.

Závěrem

Proti tomuto hotelu nemohu nic zásadního vytknout. Možná jen to, že je trochu dál od centra, respektive vlakového nádraží, ale na druhou stranu se to kompenzuje metrem, které je poblíž. Pokoj byl velmi prostorný a čistý. Jediné mínus bych dal za ty polštáře. Pokud bych měl hotel porovnat s dalšími hotely, kde jsem již přespal, tak bych tomuto dal tak 6 – 7 hvězdiček z 10. Když však vezmu v úvahu cenu, kde my platili okolo 71 EUR za noc o Vánocích a poblíž centra Vídně, tak mi to přijde jako solidní nabídka.

Pokud vám recenze nějak pomohla a máte v plánu se zde ubytovat, tak se můžete na hotel podívat a zabookovat skrze tento odkaz. Trochu mi to pomůže, díky. 🙂

1200 900 Adam Pražan

Adam Pražan

Tvořím weby, reklamy a dělám komplexní marketing. Specializuji se na menší lokální projekty, kterým pomáhám od A do Z. Podniká se semnou dobře. Jsem přátelský, zodpovědný, samostatný a držím dohodnutou cenu.

All stories by : Adam Pražan

Leave a Reply