Jaký byl můj rok 2023

Tak jo, když se ohlížím zpět za rokem 2023, tak musím říct, že se vyvedl skvěle. Možná byl tento rok i nejúspěšnějším rokem, hlavně po business stránce, mého života. Tento rok jsem toho dost procestoval, začal budovat svůj pasivní příjem a mnoho dalšího. Pojďme se tedy podrobněji podívat, co se stalo.

Tvorba webových stránek

V tomto roce jsem se dost zaměřil na tvorbu webových stránek. Odsunul jsem část dalších aktivit a začal se soustředit hlavně na prodej webových stránek a pak hlavně i nauku nových věcí. Za tento rok jsem dokázal prodat okolo 24 webů, kde stejný počet jsem jich zvládl pro své klienty i spustit – dodělával jsem totiž ještě nějaké projekty z roku 2022. Toto číslo beru jako celkem úspěch vzhledem k tomu, že pro své klienty řeším i SEO, PPC a další věci plus k tomu mám i svůj eshop slinta.cz

Co se samotné tvorby týče, tak zaznamenávám skvělý posun, což mě těší asi nejvíce. Lépe ovládám kód, design a pak hlavně hlouběji přemýšlím nad většími projekty, kde je potřeba škálovat obsah do větších rozměrů. U takových projektů je potřeba mít vše ohlídané hned od začátku, aby se pak nemusel celý rozsáhlý web dělat znovu.

Cestování

V cestování jsem objevil dobrý mentální relax. Asi nejvíce produktivní jsem v moment, kdy pracuji skoro bez přestání klidně i několik týdnů a pak prostě vypadnu někam na chvíli ven. Ono to člověka donutí trochu jinak businessově přemýšlet. Přemýšlím, jak procesy optimalizovat tak, aby business fungoval i v mé nepřítomnosti. Zároveň díky cestování vymýšlím postupy, jak vydělat co nejvíce financí a jak celý business dále škálovat.
No, tento rok jsem navštívil Izrael, Slovinsko, Egypt, Dánsko (Kodaň) a Rakousko (Vídeň). Je to slabší než v roce 2022, ale za to jsem podnikal zase více výletů po ČR a soustředil jsem se více na práci. Nehledě, že jsem měl možnost navštívit Izrael ještě před vypuknutím války – kdybyste se sem chystali, tak bacha na levné víkendové letenky, kdy tam mají svátek Šabat. 😀 Cestu do Egypta jsem popsal v tomto článku. Postupně bych rád popsal i další cesty, ale bohužel není tolik času.

Zdraví

Tento rok jsem objevil, že můj chronický kašel je vážně způsobený pravděpodobně kvůli kávě, respektive kvůli podráždění žaludku. Tento rok jsem si koupil kávovar a začal ho využívat místo french pressu. No a kašel celkem ustoupil. Pod následujícím odkazem najdete starší článek o kávě a jejím vlivu na kašel.

Na druhou stranu mě zlobí alergie, kde mě začalo mírně svědit tělo. Tedy hádám, že je to od alergie, jelikož na to spolehlivě fungují prášky na alergii. Netuším, kde se to vzalo, ale přišlo mi, že musím mít za poslední roky zanesené tělo, kde jsem měl trooochu horší životosprávu. Na toto svědění mi trochu pomohla carnivore dieta, kterou jsem zvládl držet tak měsíc a cítil jsem se lépe. Uvidíme, zda se k této dietě v roce 2024 vrátím při snaze tento problém vyřešit.

Investování

V tomto roce jsem zároveň dokázal i zvětšit své investiční portfolio, ačkoliv jsem se nedržel celý rok své strategie. V druhé půlce roku jsem totiž začal akumulovat cash skrze případnou koupi investiční nemovitosti. Nezbývalo tak už moc pro samotné investování. Do nového roku bych se ovšem rád vrátil ke své původní strategii, kde drtivou většinu právě investuji. Investiční nemovitost budu řešit až později, aktuálně se mi nechce brát na bedra další zodpovědnost. Je to pro mě lepší, investice mi vydělají více a zároveň díky menší zodpovědnosti se mohu více zaměřit na budování svého podnikání.

Finance

Rok 2023 byl pro mě zatím nejsilnějším rokem vůbec. Je to dáno pravděpodobně díky čisté hlavě a pak sněhové kouli, kde za mnou už chodí klienti sami, zároveň hodně starších klientů potřebuje další věci a já tak nemusím tolik řešit obchod, ale rovnou práci.

Vedle toho všeho jsem objevil sílu pasivního příjmu z podnikání. Jde to pomalu, ale je super pocit, když vám ročně přijde pár tisíc “za nic”. V následujících letech na tomto budu dále pracovat a zároveň rozšiřovat své investiční portfolio, což je pro mě další typ pasivního příjmu, když akcie rostou na své hodnotě.

Rok 2023 byl hodně i o investici času do vzdělání v oblasti financí, investování a nemovitostí. Když člověk pochopí, jak svět funguje (v oblasti financí), tak je pak vše hned jednodušší a člověku to dobře otevře oči. Škoda, že toto objevuji až ve svých 26 – 27 letech. Škoda, že mě to nenaučila škola před 10 lety.

Cíle pro rok 2024

  • vytvořit opět okolo dalších 25 webů
  • více zautomatizovat své procesy pro úsporu času
  • zamakat na svém pasivním příjmu – cílem pro rok 2024 bude dosáhnout 10 tis. měsíčně čistě z podnikání
  • zapracovat na focusu a snažit se odstranit multitasking
1500 1000 Adam Pražan

Adam Pražan

Tvořím weby, reklamy a dělám komplexní marketing. Specializuji se na menší lokální projekty, kterým pomáhám od A do Z. Podniká se semnou dobře. Jsem přátelský, zodpovědný, samostatný a držím dohodnutou cenu.

All stories by : Adam Pražan

Leave a Reply