Možná se setkáte s případem, kdy potřebujete seřadit příspěvky / produkt či kategorie v Query například podle číselné hodnoty (priority) – jednoduše řečeno, vytvoříte query a chcete si řadit dané věci podle svého uvážení.
Tohoto jde docílit pomocí ACF, kde vytvoříte nové vlastní pole (číslo) a to napárujete na příspěvky / produkty či kategorie. Následně zde doporučuji zadat výchozí hodnotu, aby vše správně fungovalo – já zadal například hodnotu 100.
Důležitá poznámka: Pakliže máte již vytvořené příspěvky / kategorie a až následně jim přidáte výchozí hodnotu 100, tak se to nepropíše do databáze a query nebude fungovat – nic se na frontendu nevygeneruje, jelikož v databázi mají NULL hodnotu. Je potřeba pak tyto příspěvky znovu přeuložit manuálně nebo použít tento kod (lze vložit do functions.php nebo do pluginu na snippety). Zde si však musíte upravit $taxonomy a pak meta key ‚kategorie_material_poradi‘. Následně po provedení můžete snippet smazat.
add_action('admin_init', function() {
$taxonomy = 'kategorie';
$default_value = 100;
$terms = get_terms([
'taxonomy' => $taxonomy,
'hide_empty' => false,
]);
if (is_wp_error($terms) || empty($terms)) {
return;
}
foreach ($terms as $term) {
$val = get_term_meta($term->term_id, 'kategorie_material_poradi', true);
if ($val === '' || $val === null) {
update_term_meta($term->term_id, 'kategorie_material_poradi', $default_value);
}
}
});
Následné query bude vypadat takto.

Já potřebuji do archivů generovat podkategorie, čili jsem zvolil Terms, příslušnou Taxonomii a následně v Order by zvolíte Meta numeric value. Do Order meta key vložíte z ACF jméno pole – v mém případě „kategorie_material_poradi“. Pak už nastavíte jen Descending (řadí se podle nejvyšší hodnoty). Ve vaše případě bude ještě asi jiná hodnota v parent (například tam budete mít { term_id } ((bez mezer u závorek)) – výpis podkategoriíí z hlavních kategorií.