Správa webových stránek

Máte již vytvořený web? Investovali jste do něj svůj čas i nemalou finanční částku? Nezapomínejte na jeho správu, aby dlouhodobě správně fungoval, nebyl zanesený viry a rychle se načítal.

Zálohy webu

Jako první a velmi důležitá věc je záloha webu. Může se stát, že provozovatel hostingu může být napaden nějakým útokem, mohou vyhořet servery, mohou nastat různé technické potíže nebo můžete při vaší samostatné úpravě web poškodit či rozhodit. Kdyby náhodou něco takového nastalo, tak mám u sebe zálohu, kterou můžeme během pár hodin nahodit na náhradní hosting a web pojede v pořádku dál. Zálohy vytvářím vždy po oficiálním spuštění webu a držím je u sebe na několika úložištích. Další zálohy dělám individuálně dle případných úprav.

Pravidelné aktualizace

Nic nefunguje věčně. Nové viry a útoky jsou čím dál sofistikovanější, tak dělám pravidelné aktualizace systému, aby web dlouhodobě fungoval, plynule se načítal, nebyl zanesený spamem a viry. Je to dost podobné jako u systémů na telefonech a počítačích. Zároveň po každé aktualizaci kontroluji celkový chod webu, zda se někde něco nerozhodilo, což se s novými aktualizacemi může stát. Web je totiž složený z několika částí na opensource řešení, zároveň obsahuje individuální úpravy v kódu, vložené kódy externích aplikací aj. což ne vždy může být kompatibilní s nejnovější aktualizací samotného systému. Z tohoto důvodu je potřeba tomu dát péči, vše zkontrolovat a případně udělat úpravy, které vám udělám v rámci ceny této služby.

Správa hostingu a domény

Pravidelně vám hlídám hosting, expiraci domény, verzi PHP atd. Prostě vše, aby web řádně fungoval a doménu vám nikdo nevyfouknul pod nosem po expiraci – stává se to běžně v praxi.

Změna datumu v patičce

V neposlední řadě vám dole v patičce změním datum na aktuální na začátku každého roku. Je to hodně důležité pro návštěvníky, kteří vidí, že web je pravidelně aktualizovaný, což vzbuzuje lepší důvěryhodnost.

Přednostní vyřízení požadavků

Díky této správě si dokážu efektivněji plánovat harmonogram a tak vaše požadavky na případné změny na webu, či jakoukoliv další práci, vyřídím přednostně před novými klienty. Zároveň, jak jsem neustále v obraze s vaším projektem, tak dokážu pak rychleji reagovat na vaše požadavky na úpravy, což se projeví v úspoře za moji práci.

Můj profesní vývoj

Weby dělám dlouho a stále se mám co učit. Obor je velmi široký a neustále se něco mění od algoritmů vyhledávačů, technických požadavků, až po legislativu. Jak se profesně vyvíjím, tak své nové zkušenosti a know how automaticky aplikuji do vašich webů, čímž weby rostou ještě více ve své kvalitě a aktualitě.

Závěrem

Pokud byste náhodou této služby nevyužili, tak lze nechat web tak, jak leží, kde bude fungovat bez problému i nadále. Weby se snažím stavět na opravdu kvalitních základech, kde ale nedokážu nic garantovat bez patřičných aktualizací a záloh. Na druhou stranu, pokud web používáte k podnikání, kde vám dokáže generovat příjem, tak je vhodné mu dát profesionální péči. Případně je možné si řešit zálohy, aktualizace a úpravy po vlastní ose, ale jakmile se něco stane, tak opravy dělám v rámci aktuální hodinové sazby, což v drtivé většině případů vyjde zbytečně draho, když tomu lze předcházet díky této službě.

Pevně věřím a doufám, že částka pro vás bude přijatelná a budu hodně rád, pokud mojí nabídku akceptujete. Cena není nikterak závratná a mně to pokryje alespoň část nákladů, což mi dodá možnost se o mé projekty řádně starat a držet je v nejlepší kondici.

Nechce se mi totiž přihlížet, jak moje projekty postupně chátrají, jako je tomu u konkurenčních větších agentur a freelancerů. Běžně se vytvoří web a pak se o něj již nikdo nestará, protože to nevynáší zajímavý zisk.

Tuto službu totiž dotuji ze svého, protože níže uvedená cena nepokryje kompletní správu, pokud bych to měl fakturovat ve své hodinové sazbě. Beru to ale jako win win situaci, kde klientovi web běží a já se mohu pyšnit portfoliem webů, které jsou v dobré kondici.

Cena

Tuto službu využívá drtivá většina mých klientů a vše funguje bez jediného problému. Cena za správu webu je fixních 250 Kč / měsíčně. K ceně se přičítá ještě cena za hosting a doménu, což se platí jednou ročně. Fakturaci za správu je možné sjednat s měsíční, kvartální či roční platbou.